Jak se zakládá něčí firma? Pochopitelně se musí nejprve promyslet, co je její budoucí majitel a provozovatel schopen a ochoten dělat tak dobře, aby se mu to vyplácelo, pak se musí zjistit, zda jsou pro podobný byznys všechny podmínky, a až pak se firma zakládá. Což začíná pochopitelně tím, že se pro ni sežene nějaké sídlo. Bez firemního sídla by si nikdo svůj podnik nepořídil, protože je toto vyžadováno úřady a je to potřebné pochopitelně i k tomu, aby si budoucí zákazníci našli k takové firmě a její nabídce cestu.
Teprve po nalezení místa vhodného ke zřízení firemního sídla se může nějaká ta firma zrodit, teprve potom se dá byznys rozjet, teprve potom může dojít i na podnikatelské úspěchy.
Jenže nikdo obvykle nezíská firemní sídlo jenom tak. Ne každý má nějakou budovu nebo aspoň malou kancelář, ve které by své firemní sídlo nahlásil úřadům a ve které by pak působil. Kdekdo si musí takové sídlo koupit ještě dřív, než si svými podnikatelskými aktivitami vůbec něco vydělá. A protože jde u jakýchkoliv nemovitostí o cenově hodně náročnou záležitost, ne každý si může dovolit firemní sídlo koupit. A ten, kdo si ho zaplatit může, nejednou nenajde to, co by mu nejlépe vyhovovalo. Nabídka je omezená, ceny vysoké, a tak se často řeší, zda se vůbec má někdo do podnikání pustit. Na dokonalé sídlo nemá, na nějakou ruinu nepřiláká zákazníky.
A kde tedy potom sídli, když na klasické firemní sídlo není? Kde sídlit, aby se nemuselo skončit dřív, než se vlastně začalo? Mnohdy je tu docela dokonalým řešením virtuální sídlo firmy České Budějovice. I když si ho totiž nikdo z podnikatelů, kteří zde sídlí, nekupuje a nepatří mu to tu, může využívat adresu takové atraktivní nemovitosti jako svou adresu firemní a tím si zvýšit prestiž, pokud jeho skutečné působiště až tak dokonale nevypadá, a navíc tu lze využít i nabízené služby, které tu podnikání podporují.
A takové firemní sídlo je rovněž laciné, což je jeho další přednost.