Cestu k výstavním pavilonům můžete absolvovat dvěma způsoby. Buď zvolíte romantickou procházku starobylým centrem Benátek, nebo využijete nejoblíbenější místní dopravní prostředek – gondolu. Historické centrum Benátek je plné kulturních a uměleckých památek. Cestou k Náměstí svatého Marka, či plavbou na Canal Grande, se seznámíte s největšími poklady Benátek. Od nejstarších staveb, jako je Bazilika svatého Marka, nebo Dóžecí palác. Přes gotický kostel Santa Maria dei Frari či renesanční stavbu – Bibliothecu Marciana Sansovino.
Benátské paláce, které jsou vystavěny tak, aby se u nich dalo zakotvit lodě, vám usnadní jejich prohlídku přímo z gondoly. Pro všechny milovníky umění, je kromě zmiňovaného Bienále, rovněž velké množství galerií a výstavních prostor. Za návštěvu určitě stojí Galleria dell´Accademia, ve které je vystavena největší sbírka benátského umění. Od gotiky, přes mistry renesance, jako byl Tizian, Tintoretto či Tiepolo, až po baroko. Za zmínku stojí fakt, že hudební skladatel a houslový virtuóz Antonio Vivaldi, byl benátský rodák. Možnost navštívit jeho rodný dům si nenechejte ujít.
Na prohlídku Mezinárodního bienále umění
Benátské bienále probíhá ve dvouletém cyklu. Už v roce 1895 tam proběhla první mezinárodní výstava umění, která okamžitě získala věhlas a stala se jednou z nejprestižnějších kulturních akcí na světě. Na letošním, v pořadí už 58. Mezinárodním bienále umění, se prezentuje řada států. Včetně České republiky. Její pavilon je vyzdoben pracemi jednoho z našich nejlepších výtvarníků. Jeho exponáty vznikaly v rozmezí let 1963 – 2015. Vznikla tak umělcova retrospektivní výstava. Její návštěvnost je, podle očekávání, vysoká. Zahájení Bienále proběhlo v polovině května a výstavní prostory jednotlivých zemí vítají svoje návštěvníky až skoro do konce roku. Předpokládá se, že pavilony navštíví více než šest set tisíc milovníků umění. Tak kdo ještě váhá, kam se vydat za krásnými zážitky, může vyrazit.