Prokletá smůla

Je to prostě den, kdy vstanete a hned se to začne sypat. Začne to hned ráno v koupelně, kde teče voda. To je přece v pořádku, řeknete si, od toho je koupelna, aby v ní ta voda tekla. Ale jo, to ano, ale měla by téci pouze ze zařízení k tomu určených, jako je například vodovodní kohoutek, popřípadě splachovadlo. Jenže ona voda teče mezi kachličkami a jako na vztek ne nad vanou, ale vedle. Takže hned po ránu hamťáme po kotníky ve vodě, což má zajisté do hezkých zážitků hodně daleko. Takže co s tím uděláme.

hodiny

Člověk flegmatik pokrčí rameny a jde si lehnout zpátky do postele. Ono to nějak dopadne. A také jo, kachlíky opadaly, sousedi jsou už vytopení komplet a voda z koupelny už vnikla i do dalších obývacích prostor, takže to v obýváku vypadá jako na slapské přehradě.

Tento scénář se zdá příliš legrační, nebo příliš katastrofický, ale stát se to může. A proto by měl každý člověk vědět, co má dělat. Zde se to naučíte. Ale musíte číst dále.

koupelna

Tak především musíte vědět, kde je uzávěr vody. Ano, to je to, odkud si každý měsíc zapisujete stav na ciferníku hodin. Pokud nevíte, o čem je řeč, nastává problém. A ten se musí řešit co nejrychleji.

To umí řešit havarijní služba. Ano, tam můžete zavolat i ve čtyři ráno, když jste vstali, nebo třeba o půlnoci, když jdete spát. Právě proto zde ta služba je. Pro tyto případy. Vyhoví vám v jakoukoli hodinu. Vy jen sdělte přesnou adresu a pochopitelně popište, pokud možno přesně, ale stručně oč kráčí. Tím celé věci pomůžete. Zmatené koktání, neurčitosti jako „něco mi tu teče“ těm, kteří mají službu moc nepomohou. Rovněž se zdržte popisu toho, co vám již voda udělala za paseku. To ty pány moc nezajímá, oni ji budou zastavovat a k tomu musí znát přesnou adresu, aby věděli, kde případně je další ventil k případnému zastavení již tekoucí vody.

Nuže, volejte a čekejte. Nic jiného už udělat nemůžete, mimo úklidu ovšem.